Kapat

Üst Yönetim

Atilla BENLİ (Genel Müdür)

Darüşşafaka’da lise eğitimi sonrası İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Atilla Benli, Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kariyerine Garanti Bankası’nda Denetçi olarak başlayan Benli, aynı şirkette Şube ve Birim Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Garanti Sigorta’da Mali İşler, Operasyon, Acente ve Broker Dağıtım Satış Kanalı’nda çeşitli birimlerden sorumlu Birim Müdürü olarak görevini yürüten Benli, 2007 yılında BNP Paribas Cardif şirketinde; Mali İşler Yönetimi, İnsan Kaynakları, Hasar ve Hukuk Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Ardından, Groupama Sigorta ve Groupama Hayat & Emeklilik bünyesinde Hasar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Benli, Vakıf Emeklilik’te Satış, Finans ve Mali İşler, İnsan Kaynakları, Teknik ve Aktüerya Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

2016 yılında Zurich Sigorta’da Hasar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Atilla Benli, 2018 yılında ise Zurich Sigorta’da Satış ve Dağıtım Kanalları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür.

16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak göreve başlayan Atilla Benli; kamu sigorta şirketlerinin birleştirilmesine yönelik geçiş döneminde aldığı üst görevlendirme ile birlikte ilgili kamu sigorta şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik İcra Kurulu Başkanı olmuştur. 15 Aralık 2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı görevinin yanında Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü görevini üstlenmiştir. 31 Mart 2021 tarihi itibarıyla ise Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü görevlerini yürütmektedir.

Atilla Benli aynı zamanda Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanı, Güvence Hesabı Yönetim Komitesi Başkanı, TARSİM Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini sürdürmektedir. Benli; TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi, Avrupa Konseyi Emeklilik Rezerv Fonu, Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş. ve Birleşik İpotek Finansmanı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerine de devam etmektedir.

Bilal TÜRKMEN (Genel Müdür Yardımcısı)

Bilal Türkmen, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimine Hacettepe İstatistik bölümünde başladı, Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2010 yılında Almanya’da, yönetim danışmanlık firması Atheneum Partners’da analist olarak başladı. Sigortacılık sektörüne ise Aksigorta A.Ş. bünyesinde “Yönetici Yetiştirme” programı ile giriş yaptı. 2012 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na geçiş yapan Türkmen, Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 2018 Ekim ayında DASK’ın Teknik İşleticisi konumundaki Eureko Sigorta A.Ş.’ye geçerek, DASK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

Güneş Sigorta ailesine 2019 Ağustos ayında Strateji, Proje Yönetimi, Süreç Yönetimi ve Kurumsal İletişim ve Yönetim Koordinasyon fonksiyonlarından sorumlu Grup Müdürü olarak katılan Bilal Türkmen, Haziran 2020’de Güneş Sigorta, Halk Sigorta, Ziraat Sigorta, Vakıf Emeklilik, Ziraat Emeklilik ve Halk Emeklilik şirketlerinde Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Strateji ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Türkmen; İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Bilal Türkmen, Türk P&I AŞ Yönetim Kurulu ve Kıbrıs Müdürlüğü Kurulu üyesidir.

Doğukan KARAKAYA (Genel Müdür Yardımcısı)

2004 yılında Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünden mezun olan Doğukan Karakaya, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi MBA mezunu olup, Pazarlama bölümünde uzmanlığa hak kazandı.

Kariyerine 2003 yılında Garanti Bankası Bireysel Bankacılık alanında “Yönetici Adayı” olarak başlamış, 2005-2008 yılları arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde, 2008-2009 yılları arasında da tekrar Garanti Bankası’nda Kurumsal Bankacılık ve Krediler alanında görev almıştır. 

2009 yılından itibaren Sompo Sigorta’da; Reasürans ve İş Geliştirme, Kurumsal Teknik, Ürün Yönetimi ve Pazarlama departmanlarında çeşitli görevler üstlendi. Karakaya; son olarak Sompo Sigorta’da Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Kendisi; Ürün ve Kampanya Yönetimi, Dağıtım Kanalı Yönetimi, Dijital Pazarlama, Müşteri Deneyimi, PR ve Kurumsal İletişim alanlarında uzmanlığa sahiptir. Ayrıca, bu alanlarda birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim ve projelerde yer almıştır.

Haziran 2020’de Güneş Sigorta ve Halk Sigorta’ya Bankasürans Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, kamu sigorta şirketlerinin birleşmesi sonrasında Aralık 2020’de Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Acente Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Fatih YILDIZ (Genel Müdür Yardımcısı)

Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olan Fatih Yıldız, kariyerine 2005 yılında Finansbank’da başladı.

Yıldız Holding Perakende Grubu’nda sırasıyla 2007-2013 yılları arasında Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.’de İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticisi, 2013-2015 yılları arasında Şok Marketler Ticaret A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2015-2018 yılları arasında Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır.

Fatih Yıldız, 2018 yılında Bereket Sigorta A.Ş ile Bereket Hayat ve Emeklilik A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevini yürütmüştür. 17 Haziran 2019 itibarıyla Güneş Sigorta A.Ş.’de İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler Grup Müdürü olarak göreve başlamıştır. 9 Haziran 2020 tarihinde Ziraat Sigorta, Vakıf Emeklilik, Ziraat Emeklilik ve Halk Emeklilik İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yıldız; 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ise Güneş Sigorta ve Halk Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerini sürdürmüştür.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Güray ÇELİK (Genel Müdür Yardımcısı)

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Güray Çelik, satış alanında 20, bireysel emeklilik ve sigortacılık sektöründe 13, çoklu kanal yönetiminde ise 7 yıllık yöneticilik deneyimine sahiptir.

2006 yılında Vakıf Emeklilik bünyesine Kurumsal Satış Müdür Yardımcısı olarak katılan Çelik, aynı bölümde sırasıyla Kurumsal Satış Müdürü, Kurumsal Satış ve Acenteler Bölüm Müdürü ve Direktörlük görevlerinde bulunmuştur.

17 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Satış Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Güray Çelik, 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Hayat Emeklilik Satış Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüştür. 15 Aralık 2020 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Çelik, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kürşat PEDİS ( Genel Müdür Yardımcısı)

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünden 2003 yılında mezun olan Kürşat Pedis, kariyerine 2004 yılında Garanti Sigorta’da Otodışı Hasar departmanında Uzman olarak başladı.

Aynı müdürlükte 2008-2016 yılları arasında Yöneticilik yapan Pedis, 2016-2019 yılları arasında Allianz Sigorta’da Otodışı Hasar Müdürü olarak görevini yürüttü.

Kasım 2019 itibarıyla Güneş Sigorta’da Otodışı, Bedeni ve Sağlık Hasar Grup Müdürü olarak görev alan Kürşat Pedis, 31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta şirketlerinin birleşmesiyle Türkiye Sigorta Otodışı Hasar Direktörü olarak görevine devam etmiştir.

2 Haziran 2021 tarihi itibariyle Türkiye Sigorta Hasar ve Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

Murat SÜZER (Genel Müdür Yardımcısı)

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Murat Süzer, yüksek lisansını 2019-2020 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programında tamamlamıştır.

Murat Süzer, iş hayatına 2010 yılında uluslararası denetim ve danışmanlık firması olan KPMG’de başlamıştır. Sigorta sektöründe yürütülen finansal denetim projelerinde asistan, kıdemli uzman ve müdür olarak görev alan Murat Süzer, sektörle ve finansal yönetimle ilgili yurtiçinde ve yurtdışında pek çok eğitime katılmıştır ve yurtdışı projelere de destek vermiştir.

Şubat 2016’da Güneş Sigorta’da Muhasebe ve Finansal Raporlama Müdürü olarak göreve başlayan Murat Süzer, Mayıs 2019’dan itibaren Tahsilat Müdürlüğü, Genel Muhasebe Müdürlüğü, Bütçe Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü ve Teknik Muhasebe Müdürlüğü birimlerinden sorumlu olarak Mali İşler Grup Müdürü olarak görev almıştır.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu hayat/emeklilik şirketlerinin birleşmesi ile beraber Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Mali İşler Direktörlüğü görevini üstlenen Murat Süzer, 15 Aralık 2020 tarihinde Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır.

Murat Süzer’in Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) ruhsatı ile beraber SPK İleri Seviye (Düzey 3) lisansı bulunmaktadır ve kendisi iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Murat Süzer, Türk P&I AŞ Yönetim Kurulu ve Kıbrıs Müdürlüğü Kurulu üyesidir.

Nurcan TUNÇDÖKEN (Genel Müdür Yardımcısı)

1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Güven Sigorta, Groupama Sigorta, Ziraat Sigorta şirketlerinde yönetim kademelerinde görev almıştır. Son olarak Ziraat Teknoloji’de Yurtiçi İştirakler Portföy Yöneticisi görevini üstlenmiştir.

1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bankasürans Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Remzi DUMAN (Genel Müdür Yardımcısı)

Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Aktüerya Matematiği Bölümlerinden 2003 yılında mezun olan Remzi Duman, kariyerine 2004 yılında Eureko Sigorta Reasürans Müdürlüğü’nde Yetkili olarak başladı.

Aynı müdürlükte 2007 yılında Yönetmen ve 2013 yılından itibaren Reasürans, Özel Riskler ve Kredi Sigortaları Direktörü olarak görev alan Duman, 2017 yılında Halk Sigorta’da Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürüttü.

Ekim 2018 itibarıyla IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketinde Teknik, Operasyon, Reasürans ve Hasar birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Remzi Duman, Mayıs 2019’da Güneş Sigorta’da Teknik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Haziran 2020’de Güneş Sigorta, Ziraat Sigorta ve Halk Sigorta şirketlerinde Teknik ve Hasar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta şirketlerinin birleşmesiyle Türkiye Sigorta Teknik ve Hasar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmüştür. 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Remzi Duman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Remzi Duman aynı zamanda Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk P&I AŞ Yönetim Kurulu üyesi görevlerine de devam etmektedir.

Sevda MERSİN (Genel Müdür Yardımcısı)

Sevda Mersin, Ümraniye Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. İş hayatına 2006 yılında Workcube E-İş Sistemleri’nde yazılım geliştirme uzmanı olarak başladı, şirkette çok sayıda ERP dönüşüm projesinde yazılımcı, analist, proje yöneticisi ve yazılım geliştirme direktörü olarak çalıştı. 2014-2018 yılları arası Pronet Güvenlik’te Yazılım Geliştirme Müdürü olarak görev aldı.

2018 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü olarak atandı. Genel müdürlüğün kurulması ve dönüşüm projelerinin yürütülmesi süreçlerinde Genel Müdür olarak 3 sene çalıştı. Kurumda 1 Milyon Yazılımcı, Açık Kaynak Dönüşümü, Kamu Bütünleşik ERP Sistemi, Ortak Büyük Veri Platformu projeleri gibi çok sayıda projeyi yürüttü.

1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Şebnem ULUSOY (Genel Müdür Yardımcısı)

1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Şebnem Ulusoy, Ankara Barosu’ndaki stajını tamamlayarak 1993’de avukatlık ruhsatını almıştır. 1995 yılında kazandığı Jean Monnet burs programıyla University of Kent at Canterbury’de Avrupa Birliği Hukuku’nda yüksek lisans eğitimini 1996’da tamamlamıştır.

1994 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı, 1995-2002 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı, 2002 yılından itibaren Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2008-2010 yılları arasında Paksoy Hukuk Bürosunda Kıdemli Avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2010 yılı itibarıyla Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Şebnem Ulusoy, 10 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Hukuk Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

31 Ağustos 2020 tarihinde kamu sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Hukuk Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Şebnem Ulusoy aynı zamanda; Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Üyesi görevine de devam etmektedir.

Volkan SİNAN (Genel Müdür Yardımcısı)

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunu olan Volkan Sinan, yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi’nde "Girişimcilik" üzerine tamamlamıştır.

2003 yılında Vakıf Emeklilik’te iş hayatına adım atan Sinan, sırasıyla Finansal Yatırım Danışmanı, Yetkili, Yönetmen, Müdür Yardımcısı, Akdeniz Bölge Müdürü, Banka Sigortacılığı ve Bölgeler Yönetimi Müdürü ve Bankasürans ve Bölgeler Yönetimi Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Vakıf Emeklilik bünyesinde Pazarlama Yönetimi ve Müşteri Hizmetleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Volkan Sinan, 1 Eylül 2020 tarihinde kamu emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle sırasıyla Türkiye Hayat Emeklilik Pazarlama Yönetimi ve Müşteri Hizmetleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bankasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla ise Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik İştirakler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Sinan, evli ve iki çocuk babasıdır.