EN
Online İşlemler

© 2022 Türkiye Sigorta A.Ş.

Tazminat Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Talebi Nasıl Oluşturulur?

Ferdi kaza sigortası poliçenizde belirtilen teminatları alabilmek için Türkiye Hayat Emeklilik ile iletişim kurmanız gerekir. Yukarıda yer alan formlardan gerekli olanı ya da olanları doldurup ıslak imza ile, Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü, Türkiye Hayat Emeklilik Bölge Müdürlükleri ya da Türkiye Hayat Emeklilik acentelerine ilettikten sonra teminat tutarını almaya başlayabilirsiniz. Teminatlardan bazılarının nasıl alınacağı hakkındaki detayları ise aşağıdaki bölümlerde bulabilirsiniz.

Kaza Sonucu Vefat Teminatını Lehtar/Mirasçı Tarafından Nasıl Alınır?

Kaza sonucu sigortalının vefat etmesi durumunda, sigortalı tarafından lehtar belirlendiyse lehtar, aksi halde sigortalının mirasçıları poliçede belirtilmiş olan teminatı alabilirler. Bu sıfatlardan birine haiz iseniz, ölüm belgesi gibi ''Kaza Sonucu Vefat Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' listesinde yazan evrakı derlemeniz gerekir. Belgeleri topladıktan ve doldurduktan sonra, Türkiye Hayat Emeklilik'e ulaştırmalısınız.

Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı Nasıl Alınır?

Kaza sonucu maluliyet teminatını alabilmeniz için öncelikle poliçenizi kontrol etmeniz gerekir. Poliçeniz, bu teminatı karşılıyor ise ''Kaza Sonucu Maluliyet Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' formunda sıralanan evrakı edinip Türkiye Hayat Emeklilik'e ulaştırmanız gerekir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı Nasıl Alınır?

Kaza sonucu tedavi masrafları, bazı poliçeler tarafından karşılanır. Poliçeniz içerisinde tedavi masrafları teminatı yer alıyor ise ''Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Durumunda Tazminatın Değerlendirilebilmesi İçin Gerekli Belgeler'' listesinde yazan evrakı bir araya getirmeniz ve Türkiye Hayat Emeklilik'e iletmeniz gerekir.

Mobil Uygulamayı İndir

Mobil Uygulamayı İndir

Online İşlemler

veya

Hayat ve Emeklilik İşlemleri

Mobil Uygulamayı İndir

veya

Emeklilik > Kurumsal

Emeklilik - İş Ortakları

Sigorta İşlemleri

Uygulamayı İndir

veya

Sigorta > İş Ortakları