EN
Online İşlemler

© 2022 Türkiye Sigorta A.Ş.

18 Yaş Altı BES

Çocuğunuzun Geleceği Şimdiden Güçleniyor!

18 yaşından küçük çocuklarınızı Bireysel Emeklilik Sistemine erken yaşta dahil ederek, çocuklarınızın geleceğini güvence altına alın!

Bireysel Emeklilik Kanununda yapılan yasal düzenlemeyle birlikte, 18 yaşından küçük çocukların sisteme girmelerinin önündeki engel kaldırılmış oldu. Yapılan değişiklikle bir ailenin çocuk dahil her bir üyesi için oluşturulan sözleşmelerde bireyler ayrı ayrı %30 devlet katkısı avantajından yararlanabilecekler.

Türkiye Hayat Emeklilik’in 18 Yaş Altı BES planlarıyla çocuğunuzun geleceği için Bireysel Emeklilikte istikrarlı ve uzun süreli birikim yapmanız mümkün. 200 TL’den başlayan aylık katkı payı tutarı, faizli ve faizsiz fon alternatifleri ve %30 devlet katkısı avantajıyla siz de çocuğunuzun geleceğini güvence altına alın!

Bireysel Emeklilikte 18 yaşından küçüklerin kapsama alınması ile tasarruf bilincine sahip bireyler yetişmesine yönelik büyük bir adım atıldı. Geleceğe doğru bir yatırım imkanı sunan sistem, çocuk ve gençlere tasarruf alışkanlığı kazandırırken, çocuklarımızın finansal okuryazarlık ile ilgili konularda erken yaşlardan itibaren farkındalıklarının artmasını ve sisteme erken yaşta dahil olarak hayalindeki yarınlara ulaşmasını sağlayacak. Ebeveynler çocuklarını katılımcı sıfatı ile Bireysel Emeklilik Sitemine dâhil ederek, çocukları için oluşturulan sözleşmede de %30 Devlet katkısından yararlanabilecekler.

Plan Özellikleri Nelerdir?

Peşin Giriş Aidatı:

  • Bu plan kapsamında sisteme giriş anında giriş aidatı alınmamaktadır.

Çıkışa Ertelenmiş Giriş Aidatı:

  • Sözleşmeden ilk 5 yıl içinde aktarım veya ayrılma talebine bağlı olarak teklif tarihinin ilk 6 ayında geçerli aylık asgari brüt ücret tutarının %30'u oranında Çıkışa Ertelenmiş Giriş Aidatı Kesintisi yapılmaktadır. Bu tutarlar küsurattan arındırılmak amacıyla aşağıya doğru yuvarlanır. Vefat, maluliyet ve emeklilik durumlarında çıkışa ertelenmiş giriş aidatı alınmaz.

Yönetim Gider Kesintisi:

  • Bu planda, sözleşmenin ilk 5 yılı boyunca her ay, teklif yılının ilk 6 ayında açıklanan aylık asgari brüt ücretin %4,25'inin 1/12’si (AABÜ * %4,25/12) tutarında aylık yönetim gider kesintisi katılımcının birikiminden indirilir.

Ara Verme Kesintisi:

  • Vadesinde ödenmeyen katkı payının ödeme tarihini müteakip üç ay içinde, ilgili hesaba herhangi bir ödeme yapılmadığı durumunda sözleşme ara vermiş sayılır. Ödemeye ara verilmesi halinde katılımcının birikiminden ara verme süresi boyunca, her tam ay için teklif yılının ilk 6 ayında açıklanan Aylık Asgari Brüt Ücret tutarının %4,25'inin 1/12'si tutarında (AABÜ x %4,25 / 12) ara verme kesintisi uygulanır.

Çocuğunuzun hayallerine daha güçlü adımlarla ilerlemesine destek olmak için “Hemen Başvur” butonu üzerinden başvuru talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Mobil Uygulamayı İndir

Mobil Uygulamayı İndir

Online İşlemler

veya

Emeklilik İşlemleri

Mobil Uygulamayı İndir

veya

Emeklilik > Kurumsal

Emeklilik - İş Ortakları

Sigorta İşlemleri

Uygulamayı İndir

veya

Sigorta > İş Ortakları