EN
Online İşlemler

© 2022 Türkiye Sigorta A.Ş.

Üst Yönetim

Taha ÇAKMAK

Taha ÇAKMAK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Sayın Taha ÇAKMAK, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev almıştır.

Sayın Taha ÇAKMAK, 2019 yılında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Daire Başkanlığı görevi sonrasında 2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı,2021-2023 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Sayın Taha ÇAKMAK, 3 Ağustos 2023 itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır.

Sayın ÇAKMAK aynı zamanda; Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı, OSEM Yönetim Kurulu Başkanı, Turk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

 

Devamını Oku
Çağrı AKPINAR

Çağrı AKPINAR

Genel Müdür Yardımcısı

2003 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’ndan mezun olan Sayın Çağrı Akpınar, 2007 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde yüksek lisansını bitirmiştir. Çalışma hayatına 2007 yılında Aviva Sigorta Kurumsal Satış Müdürlüğü’nde Satış Danışmanı olarak başlayan Akpınar, sonrasında 2009-2017 yılları arasında Güneş Sigorta Oto Dışı Sigortaları Teknik Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, 2017-2019 yılları arasında Halk Sigorta Oto Dışı Sigortaları Teknik Müdürlüğü’nde Direktör olarak görev almıştır. 2019 yılında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde Kıdemli Müdür olarak çalışan Sayın Akpınar, Aralık 2019 tarihinde Türkiye Sigorta’da Oto Dışı Sigortalar Direktörü olarak görev yapmaya başlamıştır. 

Sayın Akpınar, 6 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Sakın Akpınar aynı zamanda; Turk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 

Devamını Oku
Çiğdem

Çiğdem KILIÇ

Genel Müdür Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Sayın Çiğdem Kılıç, aynı üniversitede Finans Mühendisliği Yüksek Lisans eğitiminin ardından, Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Sayın Çiğdem Kılıç; 1999 yılında Garanti BBVA Teknoloji’de Yazılım Mühendisi olarak başladığı görevini mimari, bilişim teknolojileri hizmet yönetimi ve strateji alanlarında liderlik görevlerini üstlenerek sürdürmüştür. 2018-2020 yılları arasında Broadcom (eski adı CA) Türkiye’de Ülke Profesyonel Hizmetler Direktörlüğü’nün ardından, Softtech’te Yeni Nesil Teknolojiler Orta Katman Uygulamalar Direktörü olarak görev yapmıştır.

2023 yılından itibaren Softtech'in Silikon Vadisi'ndeki iştiraki Maxitech Yönetim Kurulu üyesi ve Softtech Akademik Kurulu’nda üye olarak yer almış; başkanlık rolünü üstlenmiş ve Softtech’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Sayın Kılıç, 2024 Ocak itibarıyla da kurucusu olduğu Chikara şirketinde üst yönetim danışmanlığı ve liderlik eğitimleri vermiştir. Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde doktorasına devam etmektedir.

Sayın Kılıç, profesyonel iş yaşamının yanı sıra üniversitelerde “Yönetim Bilişim Sistemleri ve Bilişim Hukuku” alanında lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Sayın Çiğdem Kılıç, 7 Mart 2024 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

Devamını Oku
Doğan BAŞAR

Dr. Doğan BAŞAR

Genel Müdür Yardımcısı

Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden 2005 yılında mezun olan Sayın Dr. Doğan Başar, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini Gebze Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sırasıyla Strateji Bilimi ve İnsan Kaynakları alanında tamamlamıştır. Finans sektöründe aralarında Türk Eximbank, Borsa İstanbul gibi kurumların da olduğu farklı şirketlerde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev almış;  yaklaşık 2 yıl boyunca İngiltere’nin Londra şehrinde ve Çekya Tomas Bata Üniversitesi’nde insan kaynakları alanında akademik çalışmalar yapmıştır. Akademik hayatta Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Yüksek Okul Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2021-2023 yılları arasında BKM Yönetim Kurulu ve Ücretlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Son olarak 2020 yılı Ocak ayından Ağustos 2023’e kadar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak görev yapan Sayın Dr. Başar, insan kaynakları alanında birçok ulusal ve uluslararası makale ve kitap bölümleri yazmıştır.

Sayın Dr. Başar, 6 Eylül 2023 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik İnsan Kaynakları, Strateji ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Sayın Dr. Başar aynı zamanda; Turk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 

Devamını Oku
Eniz ÜNAL

Eniz ÜNAL

Genel Müdür Yardımcısı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden 2006 yılında mezun olan Sayın Eniz Ünal, 2007 yılında Ziraat Bankası Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2020 yılına kadar Ziraat Bankası’nda Müfettiş, Şube Operasyonları Bölüm Müdürü, İnsan Kaynakları Bölüm Müdürü ve Şube Yöneticisi olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2020 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda göreve başlayan Ünal; İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra son olarak 2022 yılından itibaren Denetim Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Sayın Eniz Ünal, 15 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik şirketimizde Bankasürans Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır.

 

 

Devamını Oku
Kürşat Pedis

Kürşat PEDİS

Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Sayın Kürşat Pedis, kariyerine 2004 yılında Garanti Sigorta’da Otodışı Hasar departmanında Uzman olarak başlamıştır.

Aynı Müdürlükte 2008- 2016 yılları arasında Yöneticilik yapan Sayın Pedis, 2016-2019 yılları arasında Allianz Sigorta’da Otodışı Hasar Müdürü görevini yürütmüştür.

Kasım 2019 itibarıyla Güneş Sigorta’da Otodışı, Bedeni ve Sağlık Hasar Grup Müdürü olarak görev alan Sayın Kürşat Pedis, 31 Ağustos 2020 tarihinde sigorta şirketlerinin birleşmesiyle Türkiye Sigorta Otodışı Hasar Direktörü olarak görevine devam etmiştir.

Sayın Pedis, 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta Hasar Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

 

Devamını Oku
Turgay Özata

Mehmet Turgay ÖZATA

Genel Müdür Yardımcısı

2002 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’ndan mezun olan Sayın Mehmet Turgay Özata, 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sigortacılık bölümünde yüksek lisansını bitirmiştir.

Çalışma hayatına 2000 yılında Daçka Sigorta Aracılık Hizmetleri’nde Finansal Danışman olarak başlayan Sayın Mehmet Turgay Özata, Şeker Sigorta’da 2005-2007 yılları arasında Acenteler Satış Destek Elemanı, Tahsilat Sorumlusu, Hasar Yetkilisi görevlerini üstlenmiştir.

Sayın Özata; 2008 yılında Generali Sigorta’daki Sigorta Satış Danışmanı görevi sonrasında, 2009-2012 yılları arasında Demir Sigorta’da Acenteler Satış Yönetmeni ve Acenteler Satış Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2013 yılı itibarıyla Güneş Sigorta’da göreve başlayan Sayın Mehmet Turgay Özata, 2019 yılında Acenteler Satış Müdürü olarak atanmıştır. Birleşmenin ardından 1 Eylül 2020 itibarıyla Türkiye Sigorta Acente Performans Ve Verimlilik Takip Müdürü olarak atanmış, 2021 yılında yapılan organizasyon değişikliği ile birlikte Acenteler Satış Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Sayın Özata 2022 yılında Acenteler Satış Direktörü görevini üstlenmiştir.

Sayın Mehmet Turgay Özata, 2 Kasım 2023 itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır.

 

Devamını Oku
Melike Nur Çınar

Melike Nur ÇINAR

Genel Müdür Yardımcısı

Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Sayın Melike Nur Çınar, Yüksek Lisansını 2021-2022 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi MBA programında tamamlamıştır.

Kariyerine 2007 yılında Eureko Sigorta’da uzman olarak başlayan Sayın Çınar, 2015-2017 yılları arasında Ak Sigorta’da yönetici, 2017-2019 yılları arasında Halk Sigorta’da Oto Kaza Birim Müdürü olarak görev almıştır.  2019 yılında Güneş Sigorta’ya geçen Sayın Melike Nur Çınar, Oto Sigortaları ve Aktüerya Direktörlüğü’nde direktör olarak görev almış, birleşmenin ardından Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’de aynı pozisyonda görevini sürdürmüştür.

Sayın Çınar, 2 Kasım 2023 itibarıyla Türkiye Sigorta Oto, Tarım Sigortaları ve Aktüerya Genel Müdür Yardımcılığı ve Türkiye Hayat Emeklilik Aktüerya Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

 

Devamını Oku
Murat suzer

Murat SÜZER

Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Sayın Murat Süzer, Yüksek Lisansını 2019-2020 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programında tamamlamıştır.

Sayın Süzer, iş hayatına 2010 yılında uluslararası denetim ve danışmanlık firması olan KPMG’de başlamıştır. Sigorta sektöründe yürütülen finansal denetim projelerinde asistan, kıdemli uzman ve müdür olarak görev alan Sayın Murat Süzer, sektörle ve finansal yönetimle ilgili yurt içinde ve yurt dışında pek çok eğitime katılmış, yurt dışı projelere destek vermiştir.

Şubat 2016’da Güneş Sigorta’da Muhasebe ve Finansal Raporlama Müdürü olarak göreve başlayan Sayın Süzer, Mayıs 2019’dan itibaren Tahsilat Müdürlüğü, Genel Muhasebe Müdürlüğü, Bütçe Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü ve Teknik Muhasebe Müdürlüğü birimlerinden sorumlu Mali İşler Grup Müdürü olarak görev almıştır.

Sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesi ile beraber Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik şirketlerinin Mali İşler Direktörlüğü görevini üstlenen Sayın Süzer, 15 Aralık 2020’de Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. Sayın Süzer’in Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) ve SPK İleri Seviye (Düzey 3) lisansı bulunmaktadır.

Mart 2023’te Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’teki görevinden ayrılan Sayın Süzer, Ekim 2023 itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamıştır.

Sayın Süzer aynı zamanda; OSEM Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.

 

Devamını Oku
Tuba BULDU

Tuba BULDU

Genel Müdür Yardımcısı

Sayın Tuba Buldu, İstanbul Üniversitesi Hemşirelik bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Akciğer ve Göğüs Hastalıkları bölümünde yüksek lisansını ve ODTÜ Sağlık Bilişim Teknolojileri’nde sertifikasyon programlarını tamamlamıştır.

Sağlık sektöründeki görevlerinin ardından 2000 yılında Allianz Sigorta’da sigorta sektörüne giriş yapan Sayın Tuba Buldu, son olarak Eureko Sigorta’da Sağlık Üretim, Underwriting, Ürün Yönetimi, Network, Provizyon ve Tazminat iş birimleri Direktörü görevini üstlenmiştir.

Sayın Buldu, 1 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı görevine başlamıştır.

 

Devamını Oku
Şebnem ULUSOY

Şebnem ULUSOY

Baş Hukuk Müşaviri

1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve Ankara Barosu’ndaki stajını tamamlayarak 1993’de avukatlık ruhsatını almıştır. 1995 yılında kazandığı Jean Monnet burs programıyla University of Kent at Canterbury’de Avrupa Birliği Hukuku’nda yüksek lisans eğitimini 1996’da tamamlamıştır.

1994 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde 1995-2002 yılları arasında Hazine Uzmanı ve 2002 yılından itibaren Şube Müdürü olarak görev almıştır. Ocak- Nisan 2000 tarihinde Brüksel’de Avrupa Birliği Komisyonu’nun sigortacılık biriminde (DG Internal Market) meslek memuru olarak staj yapmıştır. 2008-2010 yılları arasında yerli ve yabancı yatırımcılara Türkiye’de hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunan Paksoy Hukuk Bürosunda Kıdemli Avukat olarak çalışmıştır.

2010 yılı itibarıyla Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik’te Hukuk ve Genel Sekreterlikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Ulusoy, aynı zamanda Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Hukuk Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. 10 Ağustos 2020 itibarıyla Güneş Sigorta Hukuk Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Sayın Ulusoy; 1 Eylül 2020 itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Baş Hukuk Müşaviri olarak görevini sürdürmektedir.

Sayın Ulusoy aynı zamanda; Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Üyesi görevine de devam etmektedir.


Devamını Oku
Gürdoğan Yurtsever

Gürdoğan YURTSEVER

İç Sistemler Başkanı

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Sayın Gürdoğan Yurtsever, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

1995 yılında özel bir bankanın Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Yurtsever, iki bankada Müfettiş, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici görevlerini sürdürmüştür. Denetim, Kontrol, Risk Yönetimi, Mevzuat Uyum gibi alanlarda tecrübesi bulunan Sayın Yurtsever, son olarak ICBC Turkey Bank AŞ’de İç Kontrol ve Uyum Başkanlığı Yönetici Direktörü, Finansal Grup ve Banka Uyum Görevlisi olarak görev yapmıştır.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevleri üstlenen Sayın Yurtsever, Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) 2014-2016 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği (TMUD) Yönetim Kurulu Üyesi, Fütüristler Derneği Denetim Kurulu Başkanı ve İç Denetim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Sayın Yurtsever’in ikisi Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yayımlanmış toplam beş kitabı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli dergilerde birçok mesleki yazı ve makalesi yayımlanmış, çeşitli kitaplara editörlük yapmıştır. Bir ekonomi ve finans dergisinde aylık köşe yazıları yazan Sayın Yurtsever, çeşitli üniversitelerde lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler vermiştir.

Sayın Yurtsever, S.M. Mali Müşavir (SMMM), Bağımsız Denetçi, Risk Yönetimi Güvencesi Uzmanı (CRMA), Sertifikalı Suistimal İnceleme Uzmanı (CFE) ruhsat ve sertifikaları ile SPK Düzey 3, Türev Araçlar, Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Sayın Yurtsever, 08 Ocak 2022 tarihinden itibaren Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat ve Emeklilik şirketlerinde İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Devamını Oku

Mobil Uygulamayı İndir

Mobil Uygulamayı İndir

Online İşlemler

veya

Hayat ve Emeklilik İşlemleri

Mobil Uygulamayı İndir

veya

Emeklilik > Kurumsal

Emeklilik - İş Ortakları

Sigorta İşlemleri

Uygulamayı İndir

veya

Sigorta > İş Ortakları