EN
Online İşlemler

© 2022 Türkiye Sigorta A.Ş.

Yönetim Kurulu

Aziz Murat ULUĞ

Aziz Murat ULUĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Sayın A. Murat Uluğ, Manchester Business School ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ortak Executive MBA programı ile yüksek lisans derecesini almıştır.

Çalışma hayatına 1992 yılında Garanti Bankası’nda yönetici adayı olarak başlayan Sayın Uluğ, bankacılık kariyerine Garanti Bankası’nın ardından HSBC ve ABN AMRO Bank’te devam etmiştir. 2005 yılında Akfen Grubu’na geçen Sayın Uluğ, Araç Muayene İstasyonları, Mersin Limanı, İskenderun Limanı özelleştirmeleri ve Fransız otelcilik grubu Accor ile yapılan şehir otelciliği projelerinde Finans Koordinatörü olarak çalışmıştır.

Ardından grubun en büyük iştiraki olan TAV Havalimanları Holding’de CFO görevini üstlenen Sayın Uluğ, şirketin 2007 yılındaki halka arzı ve yerel ve uluslararası 10 havalimanı özelleştirme projelerine liderlik etmiştir. Grupta en son İstanbul Deniz Otobüsleri şirketinde Genel Müdür Vekili olarak çalışan Sayın Uluğ, ardından iki sene gayrimenkul sektöründe üst düzey yönetici olarak görev almıştır.

2016-2020 yılları arasında kariyerine yurt dışında devam eden Sayın Uluğ, dört sene Bahreyn’de yaşamış, İslam Kalkınma Bankası’nın kurduğu ve Bahreyn, Brunei ve Suudi Arabistan ülkelerinin varlık fonlarının da ortak olduğu ve desteklediği bir altyapı yatırım fonunda Yatırımlar Direktörü olarak çalışmıştır.

2020 yılı sonunda Türkiye Varlık Fonu’na Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Sayın Uluğ, halen bu görevinin yanında sorumlu olduğu portföy şirketlerinden Türkiye Sigorta, Türkiye Hayat Emeklilik ve Türk Şeker Tarım şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı, TVF İstanbul Finans Merkezi şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kayseri Şeker Fabrikası’nın Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Devamını Oku
Taha ÇAKMAK

Taha ÇAKMAK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Sayın Taha ÇAKMAK, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev almıştır. 

Sayın Taha ÇAKMAK, 2019 yılında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Daire Başkanlığı görevi sonrasında 2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı,2021-2023 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Sayın Taha ÇAKMAK, 3 Ağustos 2023 itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır. 

Sayın ÇAKMAK aynı zamanda; Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı, OSEM Yönetim Kurulu Başkanı, Turk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

 

Devamını Oku
Muhammed Mahmut ER

Muhammed Mahmut ER

Yönetim Kurulu Üyesi

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun olan Sayın Muhammed Mahmut Er, 2010 yılında Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 2015 yılında Bilgi Güvenliği Mühendisliği üzerine Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2022 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA programını bitiren Sayın Er, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Otomasyon Sistemleri Sistem Danışmanı olarak başlamıştır.

Sayın Er, 2007 yılında, Türkiye’nin ilk web tabanlı ERP firmasında Yazılım Geliştiricisi olarak kariyerine devam etmiş, ERP, MRP, CRM, PMS, CMS, PAM, LMS modüllerinde Uzman Yazılım Geliştirici, Sistem Analisti ve Proje Yöneticisi olarak 20’den fazla e-dönüşüm projesinde görev almıştır. 2010 yılında güvenlik sektöründe çalışmaya başlamış, şirket bünyesinde farklı birimlerin yöneticiliğini üstlenmiştir.

2016 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda Başkan Danışmanı olarak görev almış, Proje Yönetim Ofisi ve BTK Akademi’nin kurulması ile ilgili çalışmalar yürütmüştür. 2018 yılında Türkiye’nin enerji güvenliği için büyük önem arz eden SGOM Projesi’nin koordinasyon görevini devralmış, 2019 yılında ise Türkiye’nin teknoloji alanında insan kaynağı için çok önemli olan 1 milyon yazılımcı projesinin koordinasyon görevini üstlenmiştir.

10 Eylül 2020 tarihinde Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sayın Er, evli ve iki çocuk babasıdır.

Devamını Oku
Bilal BEDİR

Bilal BEDİR

Yönetim Kurulu Üyesi

Sayın Bilal Bedir, 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuş, iş hayatına Reckitt Benckiser'de başlamıştır.

Sayın Bedir; Reckitt Benckiser’de çeşitli departmanlarda görev almış ve 2014 yılına kadar Ticari Pazarlama Müdürlüğü yapmıştır.

2015-2016 yıllarında TRT World’de Direktör Yardımcılığı görevini üstlenmiş; 2016-2017 yılları arasında Londra'da TRT World İngiltere Ülke Müdürlüğü, 2020-2021 yılları arasında ise TRT'de Reklam Daire Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Sayın Bedir, sonrasında İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş.’de destek birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Sayın Bilal Bedir, 2022- 2024 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) Genel Sekreterlik yapmıştır. 2024 Haziran ayı itibarıyla Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Sayın Bilal Bedir, 6 Haziran 2024 tarihinde Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Devamını Oku
Ayşe TÜRKMENOĞLU

Ayşe TÜRKMENOĞLU

Bağımsız Üye

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Sayın Ayşe Türkmenoğlu sonrasında serbest avukat olarak çalışmıştır. Konya Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Çocuk Hakları Komisyonu'nda görev almıştır.

22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde AK Parti'den 23. Dönem Konya Milletvekili seçilmiştir.

7 Yıl Süre ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığı’nı yapan Ayşe Türkmenoğlu aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi olup bankacılık ve sigorta hukuku alanında uzman bir arabulucudur. Orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir. 

6 Haziran 2024 tarihinde Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Ayşe Türkmenoğlu, evli ve bir çocuk annesidir.

Devamını Oku
Murat Akbalık

Prof. Dr. Murat AKBALIK

Bağımsız Üye

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Sayın Prof. Dr. Murat Akbalık, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi yüksek lisans ve 2001 yılında doktora programını tamamlamıştır.

2005 yılında Yardımcı Doçent, 2011 yılında Doçent ve 2017 yılından itibaren Profesör unvanı almıştır. Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Sermaye Piyasası Bölüm Başkanı, Marmara Üniversitesi Bankacılık Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Sermaye Piyasası ve Borsa Anabilim Dalı Başkanı ve Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmektedir.

Sayın Prof. Dr. Akbalık, 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla Halk Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi, Ziraat Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi, Halk Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi, Ziraat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi görevlerine atanmıştır. 31 Ağustos 2020 tarihinde sigorta ve 1 Eylül 2020 tarihinde emeklilik şirketlerinin birleşmesi sonrası Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdüren Sayın Prof. Dr. Akbalık, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Devamını Oku
Prof. Dr. Enver Alper GÜVEL

Prof. Dr. Enver Alper GÜVEL

Bağımsız Üye

1965 yılında Kadirli’de doğan Prof. Dr. Enver Alper Güvel, Lise öğrenimini 1983 yılında Adana Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Lisans eğitimini, 1992 yılında Atatürk Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini ve 1995 yılında yine Atatürk Üniversitesinde Doktora eğitimini İktisat alanında tamamlamıştır.

1990 yılında Atatürk Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan Güvel, 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesi, 1998 yılında ise Çukurova Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak çalışmıştır. 1998 yılında Çukurova Üniversitesinde görev almaya başlayan Güvel, 1999 yılında Doçent, 2004 yılında ise Profesör ünvanı almıştır. Sayın Gürel, 2021 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman alanında Profesör Doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Enver Alper Güvel 2022 yılından beri Gedik Üniversitesi’nde Senato Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir. 6 Haziran 2024 tarihinde Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir.

 

Devamını Oku

Mobil Uygulamayı İndir

Mobil Uygulamayı İndir

Online İşlemler

veya

Hayat ve Emeklilik İşlemleri

Mobil Uygulamayı İndir

veya

Emeklilik > Kurumsal

Emeklilik - İş Ortakları

Sigorta İşlemleri

Uygulamayı İndir

veya

Sigorta > İş Ortakları