EN
Online İşlemler

© 2022 Türkiye Sigorta A.Ş.

18 Yaş Altı Kumbara BES

Çocuklarınız İçin Daha Güçlü Yarınlar!

18 yaşından küçük çocuklarınızı Bireysel Emeklilik Sistemine erken yaşta dahil ederek, çocuklarınızın geleceğini güvence altına alın!

18 Yaş Altı Kumbara BES Planı ile 10.000 TL başlangıç katkı payı ve 200 TL’den başlayan aylık katkı payı tutarı ödeyerek siz de çocuklarınız için daha güçlü yarınlar oluşturmaya şimdiden başlayın!

Birikiminizi Faizli fon seçeneklerinde değerlendirme imkanından ve Yönetim Gider Kesintisi olmadan %30’a çıkan devlet katkısı avantajlarından faydalanmak için 18 Yaş Altı Kumbara BES Planı’na başvurun!

Plan Özellikleri Nelerdir?

Başlangıç Katkı Payı: 10.000 TL
Aylık Asgari Katkı Payı: 200 TL
Peşin Giriş Aidatı: Bu plan kapsamında sisteme giriş anında giriş aidatı alınmamaktadır.

Çıkışa Ertelenmiş Giriş Aidatı:

 • Sistemde 5 yılını dolduran sözleşmeler için herhangi bir çıkışa ertelenmiş giriş aidatı alınmamaktadır. 5 yılını doldurmamış sözleşmeler için ise; her yıl için Aylık Brüt Asgari Ücretin %6’sına karşılık gelen tutar dikkate alınır.

Yönetim Gider Kesintisi:

 • Bu planda Yönetim Gider Kesintisi bulunmamaktadır.

Ara Verme Kesintisi:

 • Vadesinde ödenmeyen katkı payının ödeme tarihini müteakip 3 ay içinde ilgili hesaba herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda, ara verme süresi boyunca, katılımcının birikiminden ara verilen her tam ay için Aylık Brüt Asgari Ücretin %3‘ünün on ikide biri tutarında ara verme kesintisi uygulanmaktadır. 

Çocuğunuzun hayallerine daha güçlü adımlarla ilerlemesine destek olmak için “Hemen Başvur” butonu üzerinden başvuru talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.


18 Yaş Altı BES Özel Ek Fayda Paketi

18 Yaş Altı BES Planlarımıza özel, çocuklarımızın ve ebeveynlerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim ve sağlık odağında birçok hizmetten ücretsiz veya indirimli yararlanma imkanı sunulmaktadır.


Online Öğretmen Desteği
İlkokul-ortaokul-lise düzeyinde okuyan çocuklar için seçeceği derslerden yılda 5 seans ücretsiz online özel ders imkânı. Devam etmek isteyen aileler için ders ücretlerinde indirimler sunulacaktır.

Kariyer Koçluğu
Çocuğunun ileride seçeceği meslek ve genel eğilimi konusunda endişesi olan ya da kararsız yaşayan tüm aileler için, yılda 1 kez ücretsiz telefonda ya da online olarak eğitim imkânı sunulacaktır.

Evde Bakıcı Hizmetleri
Anlaşmalı kurum aracılığıyla çocuklara yönelik yılda bir kez 1 saatlik evde bakıcılık hizmeti verilecektir.

Online Eğitim Paketi
Anlaşmalı eğitim platformlarında %20'ye varan indirim sunulacaktır.

Online Doktor
Tüm aile fertlerini içeren detaylı kapsam ve farklı branş alternatifleri sunan, aile fertlerinin online ve telefonda danışmanlık hizmeti alabilecekler sağlık danışma paketi sunulacaktır. Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

Wellness Hizmeti
18 Yaş altı için katılımcı çocukların annelerine özel aşağıdaki hizmetlerden yılda bir kez ücretsiz, sonraki seanslar indirimli olacak şekilde faydalanabilecektir.

İndirimli hizmetlerde bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

 • Nefes Terapisi
 • Mindfulness
 • Doğuma Hazırlık Eğitimi
 • Yenidoğan Eğitimi

Diş Sağlığı
Türkiye’de geniş anlaşmalı network ile aşağıdaki hizmetlerin ilk seanslarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Üyeler, sözleşmeleri boyunca yılda 1 (bir) kez aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirler.

 • Diş hekimi Muayenesi
 • Diş Röntgen Filmi (periapikal) (Tek diş için)
 • Detertraj (Diş Taşı Temizliği – Alt ve Üst çene)

Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

Göz Sağlığı
18 Yaş Altı katılımcılarımıza, yılda bir kez ücretsiz olarak, Göz Muayenesi hizmetinden yararlanabilme hakkına sahiptir. Muayene dışındaki, Göz Sağlığı’na ilişkin tüm tetkik, tedavi ve ameliyatlarda %40’a varan indirim avantajına sahip olacaktır. Ayrıca anlaşmalı optik mağazalarında indirimli alışveriş imkânı sunulacaktır. Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

Sağlıklı Beslenme & Psikolojik Destek

 • İlk seans ücretsiz,
 • Diğer Seanslarda, seans başına %30’a varan indirim
 • Türkiye’de geniş anlaşmalı kurum ağı bulunan, seçkin hastane & kliniklerinden hizmet alabilme imkânı

Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

Çocuk check-up indirimli
18 Yaş Altı katılımcılarımıza check-up hizmeti için anlaşmalı kurumlarda en az %20 indirimli olarak sunulmaktadır. Hizmet bedeli Üye tarafından anlaşmalı kuruma ödenecektir. Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

Akaryakıt İndirimi
Anlaşmalı benzin istasyonlarında Benzin, Motorin ve LPG için indirim sunulacaktır.

İndirimli Hobi Merkezleri
18 Yaş Altı katılımcılarımıza anlaşmalı hobi merkezlerinde, spor merkezlerinde, sanat, eğitim ve dil kurslarında, sosyal aktivite sunan kurumlarda %30’a varan indirim avantajı sunulacaktır. Bu hak aile fertleri için (anne-baba ve çocuk) geçerli olacaktır.

 • Eğitim: Yabancı Dil Kursları, Pastacılık Kursu, Kurabiye Kursu, Çikolata Kursu, Fotoğraf Kursu, Bilgisayar Kursu
 • Sanat: El Sanatları, Ebru Kursu, Resim Kursu, Müzik Kursu, Seramik Kursu
 • Spor: Okçuluk, Koşu, Yüzme, Tenis, Binicilik
 • Sosyal Aktivite: Gezi & Seyahat, Sinema, Opera, ATV Turu, Paintball, Tiyatro.

Yukarıda belirtilen tüm hizmetlerin organizasyonu hizmet hattı tarafından yapılacak olup, hizmet bedelleri Üye tarafından karşılanacaktır.

*Yabancı dil kurslarında yılda 1 kez 1 saat ücretsiz deneme dersi imkânı sunulmaktadır. 

Çocuklarınızın hayallerine daha güçlü adımlarla ilerlemesine destek olmak için “Hemen Başvur” butonu üzerinden başvuru talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Mobil Uygulamayı İndir

Mobil Uygulamayı İndir

Online İşlemler

veya

Emeklilik İşlemleri

Mobil Uygulamayı İndir

veya

Emeklilik > Kurumsal

Emeklilik - İş Ortakları

Sigorta İşlemleri

Uygulamayı İndir

veya

Sigorta > İş Ortakları